Účinkující

Květy

Květyalternative-experimental

Česká Republika, Brno / http://www.kapelakvety.cz/

Je nejtvrdší čajová kapela, nejhlučnější z tichých a nejostřejší z jemných. V roce 2012 vydala kapela své zatím nejúspěšnější album „Bílé včely“, které bylo vzápětí nominováno na ceny Vinyla a Apollo, vyhlášeno jedinou českou deskou mezi deseti nejlepšími alby na radiu Wawe, jedním z pěti nejlepších alb vybraných posluchači radia Proglas, a navíc se dostalo na prestižní server www.popmatters.com, do výběru toho nejzajímavějšího ze světové hudby za uplynulý rok.

Obsazení
Ty Syčáci

Ty Syčácialternative-world music

Česká Republika, Brno / http://www.tysycaci.cz/

Kapela Ty Syčáci vznikla z iniciativy Petra Váši, jedné z nejpozoruhodnějších postav české alternativní scény. Váša je výjimečný zpěvák, textař, performer a experimentátor, jediný český muzikant schopný hrát doslova celým tělem (on sám tento styl, který jej proslavil už při sólovém vystupování, nazývá „fyzické básnictví“). Nad hudebním zařazením Těch Syčáků si lámala hlavu řada kritiků: jejich styl se jakémukoli škatulkování vzpírá. Rámcově se dá říci, že zahrnuje prvky rocku, jazzu, moravského folklóru a world music.

Obsazení
Capre

Capreworld music-ethno

Slovensko, Šaľa / http://bandzone.cz/caprezosaly

Slovenská kapela, spojující různé hudební vlivy do jejich vlastní pestré hudební směsi. Hudební styl skupiny lze nazvat jako Ethno Fusion (stejný název nese i jejich debutové album), spojující přírodní zvuky etnických hudebních nástrojů jako indická Sitar, turecký Saz a Oud, australské Didgeridoo nebo africké Djembe nebo Krinas, se silnou jazz-rockovou rytmickou sekcí a použitím elektronických a ambientních prvků.

Obsazení
FruFru

FruFrupop-rock

Česká Republika, Třebíč / http://www.frufru.cz/

Neokoukaná hudba FruFru putuje napříč žánry. Ve spojení s nevšedními texty nabízí zážitek výjimečného setkání. FruFru vznikli v roce 2000 v Třebíči jako příležitostné seskupení k improvizacím na vernisážích. Dnes jsou uznávanou kapelou nejen v rámci České republiky.

Obsazení
Duo Deši

Duo Dešiethno-jazz

Česká Republika, Ústí nad Labem / http://www.duo-desi.cz/

Etno-jazzové duo Deši s ústeckými kořeny představuje svou performance prověřenou na evropské klubové scéně. Jádrem tvorby je komunikace mezi didgeridoo a baritonsaxofonem podpořená dechovou rytmikou. Tato neotřelá a zvukově originální dvojice vybavena specifickými perkusivními vynálezy posunula svou performance na zážitkovou groovy koláž na pomezí jazzu, minimalismu a worldmusic. Stále jsou věrni akustickému přístupu.

Obsazení
Manon Meurt

Manon Meurtshoegaze

Česká Republika, Rakovník / http://bandzone.cz/manonmeurt

Manon Meurt potkáte mezi shoagaze a postrockem. Je poměrně mladou a úspěšnou kapelou, která letos vydala svoji první desku.

Obsazení
Tres Quatros Kvintet

Tres Quatros Kvintetjazz funk

Česká Republika, Brno / http://www.tqk.cz

Brněnská jazz-funková kapela, která vznikla v roce 2009. V roce 2013 obsadila první místo na JazzFruit festivalu Mladí ladí jazz a chvíli na to vydala své první album. Pravidelně se s ní můžete setkat také v prestižním brněnském Baru, který neexistuje.

Obsazení
Popsmog

Popsmogpop-rock

Česká Republika, Brno / http://bandzone.cz/popsmog

Popsmog zraje jako mladé víno, ročník 2014. Směs odrůd melodického rocku a popu vypěstovaných na vlastním vinohradu. Odrůdy, které dříve prošly delším samovolným křížením a šlechtěním, se nyní pomalu mění v kořeny, raší první lístky. Víno zprvu trochu trpké zdá se, ale jen na první ochutnání.

Obsazení
Ladislav Šiška

Ladislav Šiškaworld chill-out music

Česká Republika, Prostějov / Brno / http://ladislavsiska.weebly.com

V roce 2006 absolvoval Janáčkovu akademii múzických umění v Brně obor hra na bicí nástroje. Běhěm studia se specializoval na afrokubánské a africké rytmy a působil v Percussion Ensemble JAMU pod vedením Martina Opršála. Nahrává a komponuje vlastní tvorbu zaměřenou na world, ethno, ambient, chill out a health music. Zabývá se bubenickými workshopy Afro-Kubanských rytmů a jejich využití né jen v Rockové hudbě.

Obsazení
Alia Tempora

Alia Temporasymphonic-metal

Česká Republika, Brno / http://bandzone.cz/aliatempora

Alia Tempora je female fronted modern-symphonic metalová kapela z Brna a okolí. Charakteristickým prvkem jejich hudby jsou výrazné kytary, melodické linky a ženský vokál. Ve své tvorbě se spoléhají na své instinkty a tak vzniká zajímavá směsice melodických žánrů, k čemuž dopomáhá např. irská flétna nebo různé prvky elektronické hudby.

Obsazení
Tyršova společnost

Tyršova společnostgarážový rock

Česká Republika, Brno / http://www.tyrsovaspolecnost.cz

Garage-band Tyršova společnost sídlí v brněnských Tuřanech, které jsou proslulé také ještě kysaným zelím, barokním kostelem a vlastním letištěm.

Obsazení
Bedofem

Bedofemmoravské spodní proudy

Česká Republika, Brno / http://bandzone.cz/bedofem

Jejich hudební styl se pohybuje mezi folkem, blues až bigbítem. Snaží se o skloubeni nosné hudební linie a textů, které vesměs pracují s jazykovou hrou a myšlenkovou relaxací. Zazní také písně na motivy původní keltské, bretaňské hudby s použitím originálních keltských textů.

Obsazení
Jazz Petit

Jazz Petitblues

Česká Republika, Mikulov

Mikulovská kapela zahraje motivy klasického jazzu a blues od velikánů jako Gerschwin, Armstrong, Elington a dalších. Okořeněno živým vstupem foukacích harmonik a saxofonů z originálního dechu Aleše Řezáče a Karla Frantela.

Obsazení
Hefaistova Lyra

Hefaistova Lyraprogressive metal

Česká Republika, Brno / http://bandzone.cz/hefaistovalyra

Kapela vznikla v roce 2002 a zaměřuje se na vlastní produkci. Současnou hudební tvorbu není jednoduché zařadit do nějakého klasického škatulkového hudebního stylu, nicméně nejlépe by se dala označit jako post metal - používání metalových prvků v progresivním duchu s důrazem na atmosféru.

Obsazení